Lednové všelicos: Fendrych a kníže to trefili; Pozvání na náš program (Voberová, Sirotková, Funk) do Hajného galerie ze soukromého odkazu M. Hlavsové a T. Fischerové, zjevení ve Fatimě aj.

Napsal Karel Funk (») 7. 1. v kategorii Aktuální informace, přečteno: 146×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

 

Našel jsem si na Silvestra tento výklad: Silvestr, dříve také Sylvestr je křestní jméno a pochází z latiny, kde silva znamená les a silvestris, znamená lesní. Spojení silvestr potom znamená „Muž z lesa“. Ženským ekvivalentem je Silvie.

.oOo.

Z mailu M. D. 6. 1. 2020: Vánoční projev „prezidenta", jak jsem to zahlídl, snažil jsem se to přepnout ale objevovalo se to znovu. Tak jsem chvíli přepínal kanály (v tomto kontextu je slovo kanál skutečně vhodným výrazem) až jsem zjistil že projev běží na jedničce i Nově. Ale zjistil jsem při tom přepínání že mezi oběma kanály dávají na dvojce film "Zlo pod sluncem " a za nimi na přímé Švejka. Že by to bylo kouzlo nechtěného?

.oOo.

Z mailu Šárky Burianové Čadové, která jakožto ergoterapeutka (krom mnohé jiné kvalifikce) vzorně pečuje o mého i jejího těžce nemocného kamaráda, známého umělce:

Chraň si svoji duši, neboť jen Ty víš co jí sluší.

Přátele srdcem vybírej si, nedej na bláhové řeči.

 

Život jednoduchý v Lásce jest.

...

U Tichého oceánu jsem objevila umírajícího lachtana. Bylo to krásně
zvláštní. Něžné rozloučení se vším pozemským. Bylo mi líto, že mu nemohu víc
pomoci, než svojí blízkostí.

.oOo.

https://www.obrazyvaukci.cz/polozka/mikolas-ales-konvolut-kreseb-mikolase-alse-987 

Našel jsem si a pokochal jsem se. Třeba vlevo, v prostředním sloupečku 2. shora, hezky vystihnul, jak schematicky vnímáme realitu.

Nebo 3. shora – napadá mě poťouchlý komentář, třeba:  Jak nadčasové: nevidíte v tom taky oddanost mnohých lidí vůči našim nynějším státním vůdcům? A nejen Ovčáček.

.oOo.

Z někdejší anotace prodejce na knihu KF - „Tři duše naboso“, ze které byly ukázky z díla Táni Fischerové:

Nabízíme vám tři zastavení nad tvorbou i životními postoji tří na pohled nenápadných osobností našeho kulturního a uměleckého života. Neúnavná propagátorka Adventních koncertů, poslankyně a kolážistka Táňa Fischerová, slovenská učitelka a grafička Dana M. a osobitý cestovatel a malíř Václav Švejcar zastupují různé roviny tvůrčí práce i životních zkušeností, střetávají se však v duchovním rozměru vnímání světa. Krátké profily jednotlivých tvůrců vykreslené pestrou stylovou i žánrovou paletou tvoří protipól komerčnímu zviditelňování mnohých dnešních umělců. Nestaví na odiv umělou tvář, nešokují křečovitou výstředností, ale tiše vyzývají k nejčistšímu lidskému projevení: k objevování, k pokoře a lásce. Možná vám některé jejich osobní zpovědi o hledání, cestách i jistotách budou povědomé. Možná že v krátkých zamyšleních nad jejich tvorbou naleznete dávno ztracený a marně hledaný kus sebe sama.

Pozn.: kniha je patrně ještě k zaslání z knihkupectví Hledající v Praze Holešovicích.

.oOo.

A ZASE TO TEN FENDRYCH TREFIL DOKONALE:

https://nazory.aktualne.cz/komentare/trump-je-zlocinec-schwarzenberg-ukazal-co-znamena-byt-konzer/r~8f579106313211ea84c6ac1f6b220ee8/?utm_source=atlasHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=default&utm_term=position-1&utm_campaign=Aktualne

.oOo.


Krásné. Až na ty "vědce" v závěru.

https://www.dotyk.cz/publicistika/zjeveni-ve-fatime-co-zpusobilo-slunecni-zazrak-20171017.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 

Reakce kamarádky LZ: Hm, krátkodobé poškození čehosi v oku a stejné "vidiny" současně u tolika tisíců lidí - blud jako hrom. A proč se tam shromáždili podle vědců od rána – jak by věděli, že něco takového nastane? I pro ty vědce by bludný kámen nebyl od věci. Někdy jsou „vědci“ trapně mentálně zaostalí.

.oOo.

Z plakátku na program v Hajného galerii – četba bude konkrétně ze soukromého písemného  odkazu Marty Hlavsové a Táni Fischerové (byly též přítelkyně).

26.1. neděle 18 h ŽENSKÁ MYSTICKÁ TVORBA - HOJIVÉ INSPIRACE PRO DUŠI

Autor pořadu Karel Funk – úvod

Zpěv, přednes, ukázka eurytmie Perla Perpetua Voberová

Přednes Hana Sirotková.

Naše individuality jsou dnes již až příliš vyhraněné, někdy

agresivní, a proto musí sílit i jemnější, bděle intuitivní ženské vnímání.

Předznamenává vzestupnou fázi lidstva. V ní bude hrát vedoucí úlohu ženská

substance. Není proto náhodné, kolik je dnes ve slovanském světě tvůrčích

pozoruhodných žen. Tento večer je věnován dvěma z nich.

.oOo.

Karel Schwarzenberg

29. prosince 2019 v 21:06 ·

Dnes před třiceti lety byl zvolen Václav Havel prezidentem Československa. Byl to nejšťastnější den mého života, můj národ byl zase svobodný.
Když se dnes na toto datum dívám, na jedné straně si říkám, o kolik jsme šťastnější než naši otcové či dědové. Neboť třicet let po 28. říjnu 1918 jsme ocitli v mnohem horší porobě, než jsme za starého Rakouska mohli tušit, že může kdy nastat. Naše země dnes opravdu vzkvétá. Jdeme-li po našich městech, můžeme vidět opravené domy, náměstí září v jasných barvách a žijeme v takovém blahobytu, jako ještě nikdy v našich dějinách. Jistěže jsou některé skupiny obyvatel, které na to spíše doplácí, ale to bylo v dějinách vždy a v mnohem větší míře. Je jim třeba pomoci a nenechat je na holičkách. Ale celkově vzato, tak dobře jsme se ještě nikdy dějinách neměli.
Přiznejme si, že za to vděčíme na jedné straně vlastní píli a vynalézavosti, ale především také pomoci, které se nám dostalo díky členství v Evropské unii a investicím, které se k nám hrnuly opravdu z celého vyspělého světa. A také díky bezpečí, které nám zajišťuje členství v NATO. To všechno by mělo vlastně vést k velikému optimismu.
Proč však nejen u mě existuje jakýsi nejistý pocit. Pochyby o tom, co bude. Jsem přesvědčen, že největší úkol, který před námi na příštích třicet let stojí, bude obnovit morálku této země. Když to porovnám s generací roku 1918, tak mám dojem, že jsme ztratili vlastenectví. To vlastenectví, které přineslo mnoho obětí, ale umožnilo nám přežít protektorát. V roce 1948 mnozí ze slavných mužů roku 1918, kteří bojovali a nezahynuli za nacismu, byli už zase zavření, nebo byli nuceni odejít do emigrace a zdálo se, že svoboda jejich republiky je naprosto ztracena.
My dnes ale trpíme morem, který jsme si způsobili sami, a to je náš neexistující vztah k právu, všeobecná korupce a nesmírné sobectví. Ničí to náš národ a naší zemi. Dokud se nezačneme opět zodpovědně starat o přírodu, půdu a lesy a budeme se hnát pouze za krátkodobým ziskem, tak mám o naši budoucnost opravdu vážné obavy. Nevím, jestli by národ v tomto stavu ještě obstál ve zkouškách, ve kterých obstáli naši dědové a otcové, ať to byl nacismus, nebo komunismus.
Měli bychom se opravdu dnes zamyslet na tím, co je náš úkol pro příští léta a uvědomit si zodpovědnost za budoucnost našich dětí a vnuků. Přeji Vám... opravdu krásný Nový rok 2020.

Z fcb pana knížete.

A z 22. 12.:

Všude nás obklopují Vánoce. Nicméně, podle posledních statistik je pouze třetina Čechů, Moravanů a Slezanů věřících. Jaké mají být tedy Vánoce pro nevěřící?
Já bych doporučil následující. Udělejte si procházku, nikoliv běh, po lese. Zastavte se a podívejte se na tu krásu. Sledujte, jak se vyvíjejí stromy a ostatní rostliny. Pokud jste ve městě, tak se budete přece jenom muset uchýlit do nějakého kostela. Není tak důležité, které bude církve. Usaďte se tam na hodinu a přemýšlejte o sobě, o rodině, jestli to co děláte má smysl. Prostě si udělejte čas pro sebe. Děkuji Vám.

PS od KF: Na fcb našeho pana knížete (jak byl zván starými spoluobčany z Čimelicka, Miroticka aj.) je bezpočet krásných ocenění. Občas se ozve i lůza. I té k tomu dali svobodu slova právě Havel, Schwarzenberg aj. Jeden trefný příspěvek: Některé nenávistné komentáře ukazují, že spodina se probudila. Přesně tak se předchůdci tohoto póvlu vyjadřovali za 2. republiky o TGM. Asi to je v genech.

 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentování tohoto článku je vypnuto.