NEDÁME SI POKOJ; POZVÁNÍ NA SETKÁNÍ, ČTENÍ A POVÍDÁNÍ, KTERÉ ZORGANIZOVAL A BUDE MNE DOPROVÁZET ALFRED STREJČEK.

Napsal Karel Funk (») 18. 5. v kategorii Aktuální informace, přečteno: 189×

 

 

Milí přátelé čtenáři,

Alfred Strejček neúnavně organizuje všeliké akce libé. Na vědomost se nyní dává, že v sobotu 4. června v 15 hodin uvede svým vzácným hlasem a laskavou noblesní duší mé povídání, které nazval Autorská setkání. Trocha čtení ukázek, spíš beseda.

Bude to v Resortu Šarlota, Prosečnice u Karhanic, okr. Benešov. Je to překrásná prvorepubliková stavba v lesích, kterou - jak mi Fred napsal - nechal postavit spolek Humanita a na stavbu výrazně přispěl ze svých soukromých prostředků prezident T. G. Masaryk, který společně se svou ženou Charlottou, Sanatorium Prosečnice slavnostně otevíral přesně před sto lety, v květnu 1922. Původně sloužilo na léčbu tuberkulózy. Dnes je přebudováno na hotelový dům s možností zdravotní péče a asistence.

Náplň mého povídání se mi ovšem jeví každé ráno jiná, tedy jsem sám zvědav, kam nás to ponese. Naštěstí mi v tom Fred ponechal s velkorysostí sobě vlastní plnou volnost. Možná bych prezentoval i ukázky z něčeho, co připravuji k vydání. Je to zároveň program ke 30 letům naší občasné spolupráce a přátelských setkání (i když to uplyne až příští rok), třeba i k mé 30. knížce.
Možná to bude opět natočeno pro youtube. Uvažovali jsme jako o hostu o Daniele Drtinové, spřízněné duši s hlubokými zájmy (na oplátku, že jsem byl jejím hostem v DVTV), ta už ale něco má. Tedy třeba někdy jindy. A nevíme, možná přijde i kouzelník. Kouzelník virtuozní hry na kytaru Štěpán Rak.

Kapacita sálu je 50 míst, vstupné dobrovolné.

 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentování tohoto článku je vypnuto.