Odpovědnost za hledání pravdy je dána už v Bibli; Dukova farizejská relativizace zločinů; Skvělý počin české diplomacie; Česká politička u krále Švédska; Toxicita ruských dezinformací

Napsal Karel Funk (») 7. 5., přečteno: 299×

 

"Rusko dnes integrovalo všechny planetární kalné proudy." - Ta bestiální krutost u Rusů je daná nejen historickou zamindrákovaností a zaostalostí, ale i stoletím jejich ateismu a nacionální pýchy a rozpínavosti. Křesťanství na Západě, jakkoli církví zdeformované, alespoň základ, že dobro je lepší než zlo, že je nad námi vševědoucí Bůh a že obojí bude jednou nějakou vyšší spravedlností odměňované. Sověti a leninismus toto vymýtili a nastolili ideologii nenávisti. - Nelze ve falešné toleranci omlouvat zločiny či tvrdit – jak jsem se v jednom pokryteckém "duchovním" vyjádření dočetl, že jde jen o střet názorů. Názory se vyměňují slovně, ne vražděním a znásilňováním. Podle toho by pak bylo "osobním názorem " i pověšení Milady Horákové a dalších Gottwaldem či Husákův "názor" na Havla a jiné disidenty, které zavíral. Jednou může mít Putin "osobní názor", že je třeba i do Čech poslat své hrdlořezy a násilníky. Jestlipak by jim čeští stoupenci Putina, i mezi antroposofy, šli vděčně vstříc?

 

Z mailu kamaráda Jiřího: „Přemýšlím nad podivnými vyjádřeními kardinála Duky a došel jsem k tomuto:
Duka nemá právo relativizovat zločiny a odpouštět ruským vojákům, že znásilňovali.
Odpouštění je jistě zásadní a velmi důležitý prvek křesťanství a učí nás tomu Ježíš Kristus a učí nás také „nastavit druhou tvář“.
Ale odpouštět může (a má) jen oběť, čili ten kdo je postižen, a Bůh. Jen oběť se může rozhodnout odpustit a případně nastavit druhou tvář, má svobodnou vůli.
Duka se může modlit za ruské vojáky a jejich zločiny, aby jim Bůh odpustil, ale nemůže to relativizovat a přisvojovat si osobně sílu odpuštění a souzení nebo nesouzení.
Je to podle mne jasný příklad katolického bafunářství, kdy Duka, tím, že je zvyklý dávat rozhřešení (svátost smíření) se postavil nesprávně na roveň Boha - kněz sám přece nedává rozhřešení, dává to Bůh skrze něj a je třeba to dělat s nejvyšší neosobní pokorou a nemohu si to přisvojovat osobně.
Přemýšlím také nad tím, jak podobně se někdy staví na roveň Boha i jiní duchovní „zasvěcenci“ nebo „mistři“, nebo možná i my. Jak lehce člověk sklouzne díky určité duchovní síle, nebo „vědění, funkci - úřadu“, do pozice soudce a toho, kdo má moc odpustit nebo neodpustit a rozhodovat za druhé nebo za duchovní svět…
Pokora, pokora, pokora (to neřekl Lenin :-))“

KF: A propos: Učit se, učit se, učit se - ani toto neřekl Lenin, jak nás učili ve škole, ale jen citoval Bělinského.

Jo, tos to napsal dokonale. Duka se kdysi zastával i pedofilních kněží - a co ty tisíce znásilněných a frustrovaných dětských obětí? Za ně se nemodlí? Spíš je dehonestoval. Je to typický církevní katolický aparátník. (Neměl bych soudit dle zevnějšku, ale jeho kněžourský výraz s přetékajícím tukem je výmluvný.) „Z bible dokáže citovat i Lucifer“ (Marie Corelli – The Sorrows of Satan).

 

JJ: Tohle je hrozné: moskevský patriarchát dává vojákům požehnání a papír, kde je mj. napsané, že jejich úkolem je vyhladit ukrajinský národ z povrchu zemského ("setřít ukrajinskou národnost z líca země").

Kdo uvěřil, že je Putin zachránce světa, ten názor nikdy nezmění, jen jej rozmělní a nějak relativizuje; žádná fakta jej nepřesvědčí, jen dočasně umlčí.

 

Závěr článku J. X. Doležala:

Síly zla se spojily

Za Putina na Ukrajině bojují pologramotní Burjati, které tam odvodem nahnali, Kadyrovovi islamisté, co vraždí Ukrajince s výkřikem Alláhu akbar stejně, jako vraždili islámští teroristé v Paříži či New Yorku, a třetího do karet dělají čacké Putinově gardě wagnerovci – brutální žoldnéři, jejichž šéf je obdivovatelem skladatele Wagnera a Třetí říše. Rusko dnes integrovalo všechny planetární kalné proudy – a rozumí jen síle. Pokud se celý náš euroatlantický okruh proti Putinovi, který integruje zlo planety, nepostaví dostatečně rázně, končíme.

  <http://maildeamon.top09.cz/click.php?t=rBzzwuDEzR2ntcXUm-DgsAP-mAXAowjJ_PuMq95Jn95NytnrsQGFqNfblQfGuwPR0AT_uAnz1h6imgTJrgvt0g6Mn8vq1fvSmQ-kq-6n1wHLz8-8mu-MmxDOu9uLrxfEwfn-q95O1tbJ2RmX>

 

 

STOJÍME ZA UKRAJINOU;   Diplomacie se nedělá pouze slovy  

Vážený pane / vážená paní,
o důležitosti diplomacie snad v době války není potřeba nikoho přesvědčovat. Diplomacie je nástroj, kterým státy udržují vzájemné vztahy, a když je to potřebné, řeší spory beze zbraní v ruce. Za diplomacií je spousta práce a setkání, která nejsou na první pohled vidět. Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová tento týden absolvovala zahraniční cestu do Švédska, během které se setkala mimo jiné s králem Švédského království Karlem XVI. Gustavem.
„Král se živě zajímal o situaci uprchlíků z Ukrajiny a vyjádřil obdiv nad velkorysostí Čechů, kteří jim v nouzi pomáhají. Mimochodem, panu králi jsem předala dar, který údajně skutečně ocení: české lokální potraviny, včetně pardubických perníčků nebo mého oblíbeného piva Zichovec,“ okomentovala audienci u krále předsedkyně Poslanecké sněmovny.
Jednala také s předsedou švédského parlamentu Andreasem Norlénem, nebo s ředitelem Agentury psychologické obrany Švédska, která má za úkol chránit demokratickou společnost tím, že čelí dezinformacím pocházejících ze zahraničí. Nejvíce jich pochází právě z Ruska.
Naše předsedkyně usilovně pracuje na tom, aby nás ruský režim nemohl vydírat, nejen na této zahraniční cestě ale i na dalších, jako byla například březnová cesta do Spojených arabských emirátů.
Děkujeme, že s námi zůstáváte.
Jan Kocourek, tiskový mluvčí TOP 09

 

Plzeňský biskup Tomáš Holub:Jsem přesvědčen, že každý člověk má odpovědnost hledat pravdu. Zásadní jsou Ježíšova slova: „Pravda vás osvobodí“, tedy člověk žijící v pravdě je skutečně svobodný. V okamžiku, kdy člověk rezignuje na hledání pravdy a usnadňuje si život tím, že ho pravda nezajímá, je nezodpovědný. Pokud to udělá většina, má to fatální důsledky. Není možné mluvit o kolektivní odpovědnosti, ale o odpovědnosti každého jednotlivce v kolektivu hledat pravdu. Prostředí, které to vědomě neguje, je nebezpečné až toxické. To se bohužel nyní děje, ale jak víme z minulosti, není to čistě ruská věc.

 

...velký myslitel pátého století svatý Augustin biblické poselství Když tě někdo udeří do pravé tváře, nastav mu i druhou, doplnil tím, že nesmíme nastavovat tvář někoho druhého. Pravda tedy je, že nesmíme přihlížet, když někdo ubližuje někomu druhému. Za to nesu odpovědnost.

Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/tomas-holub-rozhovor-20220505.htm

 

 

 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentování tohoto článku je vypnuto.