Probouzející se duše Ukrajiny; Excelující zločinecký „antropozof“; Duka „odpouští“ ruským vojákům jejich vraždění a znásilňování? Uf uf; Stanoviska Jiřího J.; Antroposofická destrukce hodnot

Napsal Karel Funk (») 12. 5., přečteno: 236×

I popírání zločinů je zločin; Moskevský patriarchát dává vojákům požehnání setřít ukrajinský národ z povrchu země; K čemu hlásení se ke Steinerovi, strká-li antroposof Ukrajinu cynicky pod „ruský vliv“?; Putinova pátá kolona v lůně antroposofie; Hrobaři antroposofie; Švédský král obdivuje solidárnost Čechů; Náš nynější blahobyt si vyžaduje i pokornou vděčnost a pomáhání potřebným.

 

Na facebooku Perly V. se psalo před časem o „vydírání Ukrajiny Amerikou“ a byly vysloveny takovéto obavy: „Ak by sa Ukrajina dostala do EÚ a tá by neodolala tlaku USA a veľkým nadnárodným korporáciám v rámci pripravovaných transatlantických dohôd o voľnom obchode medzi EÚ a USA, tak by bola veľmi ohrozená práve otvorenou možnosťou pestovania alebo dovozu GMO plodín. To by malo veľmi negatívny vplyv na celý genofond ľudstva. Už len z tohoto enviromentálneho hľadiska je pre súčasný svet bezpečnejšie, keby Ukrajina zostala v rámci ruskej sféry vplyvu, v rámci prísnej ochrany pred GMO plodinami.“

Viac tu: https://duchovna-veda.webnode.sk/clanky/ukrajina/

KF: Oj to je smělé: může být tedy ohrožen „celý genofond lidstva“!

Je zarážející, že tato eurytmistka a antroposofka (známe se mnoho let, jezdila na mé semináře, měli jsme společné pořady mj. v pražské Obci křesťanů, v Písku, v Boskovicích i u ní na Slovensku) uveřejňuje, že je lepší, aby Ukrajina zůstávala pod ruským vlivem. Tedy – desítky tisíc zavražděných ukrajinských civilistů a jedenáct milionů Ukrajinců vyhnaných z domovů, dvěstě tisíc odvlečených dětí neznámo kam, vybombardovaná ukrajinská města včetně škol a nemocnic – tím míní „ruský vliv“? Smutné, cynické, otrlé, otřesné. K čemu je jí její jemné umění, má-li cítění a duši takto zatvrdlé a cynické? K čemu hlásení se ke Steinerovi a jeho esoternímu křesťanství? Podobně jako jiné Sulíkovy články, je to podáno s antroposoficky erudovanou terminologií, se zdánlivou přesvědčivostí. Proto je třeba vůči takovýmto sofistikovaným výtvorům odvážnějšího nadechnutí a rozhodnutí zachovat si jasný morální úsudek: vraždy, znásilňování a plundrování zůstanou vraždami... Při nynějších demagogiích řady antroposofů si lze lépe představit, že za 2. s. v. označovali Hitlera za „meč archanděla Michaela“. Část antroposofů zabředla do vlivu odpůrčích mocností – jako by to bylo symbolicky předznamenáno již po úmrtí Rudolfa Steinera, kdy se jeho stoupenci přetahovali o urnu s jeho popelem. Takoví pak antroposofii pohřbívají, ať na Slovensku, v Čechách či jinde. Tím větší je nutnost, aby byl Kristův impuls šířen živě všude, kde se ocitáme – bez agitací, třeba i jen postoji, náladou, pravdivostí: v našich domácnostech, na pracovištích, ve školách, v přátelských kontaktech – bez propagandy, bez patosu, pokorně. Třeba jen tak, aby člověk byl oporou či povzbuzením někomu z okolí – v harmonii a pokoře nitra, s touhou po pravdě a s přirozeným logickým rozeznáním a pojmenováním dobra a zla.

 

Kamarád Jiří: „Ukrajina pod ruským vlivem“ - to mi připomíná hodně rozšířený antroposofický názor, že Česko mělo zůstat součástí Rakousko-Uherska a že TGM byl „válečný štváč“ a rozbil fungující pořádky. Dokonce i R. Steiner se vyjádřil v tomto duchu, i když ne tak ostře, jak jsem to napsal (musel bych hledat přesný citát, ale něco jako že ČSR není jeden národ a že se stejně rozpadne - v mé práci o TGM a horoskopech to mám přesněji; proto TGM vymyslel pojem „československý národ“, protože Němců bylo stejně jako Čechů a mnohem víc než Slováků, zatímco Češi + Slováci už udělali většinu).
Myslím, že s Ukrajinou je to podobně. Národní duše se probouzí, má svých „21 let, plnoletost“ a touží po svobodě a svém vlastním vývoji. A to bolí. I všechny kolem.
Nejvíc mne bolí ta naprostá nevíra většiny Rusů, která vede u vojáků k sadismu, který neměli ani Hitlerovci (ruské uřezávání prstů zajatcům, znásilňování 12 letých dívek a dokonce i 2 letého dítěte…..hrozné - naprostá absence nejen morálního svědomí, ale i úcty před Lidstvím, Božským zákonem, před peklem, před karmou, před čímkoliv). Je to horší než ISIS a srovnatelné snad s genocidami v Africe, kdy se nezabíjí, ale „jen“ uřezávají končetiny. Četl jsem na Reuters zdokumentované případy zajatců odvlečených do Ruska, kteří byli už tak nemocní a ořezaní, že je vyměnili na Ukrajinu, aby se o ně Rusové nemuseli sami starat.)
Je mi z toho špatně.“
Martin Dohnal: Doplňuji jen Váš článek o fcb P. V. a jiných excelujících antroposofech – rovněž na konci přiloženého článku, který v kontextu současných událostí působí až děsivě, a vlastně jen reprodukuje naprosto úchylné tatarsko mongolsko zlatohordské uvažování toho zločince z Kremlu – autor se hrdě hlásí k antroposofii, válka na Ukrajině byla prý nutná již v roce 2014 kvůli ochraně světa před genetickými plodinami a dále též kvůli vzniku eurasijské unie, která by bez Ukrajina nemohla vzniknout – je to úchylné a odporné čtení:
Ukrajina (antroposof.sk)

http://antroposof.sk/diela_pc/sulik_ukrajina.pdf>h>

 

KF: Tedy další z hrobařů antroposofie. Pokud se k nim oficiální antroposofie jasně nevyjádří, uspíší to její nynější stagnaci a odumírání vůči veřejnosti. Jinak zůstane, byť snad nepřiznaně, na pozici té „tolerance“ a „nestrannosti“ ve stylu „pět minut Hitler, pět minut židi“. Nelze ve falešné toleranci či zastírání stanovisek jakousi "rozvážností a opatrností úsudku" omlouvat zločiny či tvrdit, že jde jen o střet názorů. Názory se vyměňují ústně či písemně, ne vražděním a znásilňováním. Podle toho by pak bylo "osobním názorem " i pověšení Milady Horákové a dalších Gottwaldem, či Husákův "názor" na Havla a jiné disidenty, které zavíral.

Jasné stanovisko bylo možné zaujmout už po Putinově surové anexi Krymu v roce 2014. Informací bylo dost. Pokud někteří i nadále měli Putina málem za slovanského proroka, bylo to jejich charakterové selhání a zavedení části antropoosfie na cestu sympatií ke zločinům – tedy už tehdy Putinova pátá kolona v lůně antroposofie.

Z mailu Martina Dohnala: Ukrajinci jsou neuvěřitelně silný národ a Rusové za tyhle hrůzy jednou do posledního centu karmicky zaplatí, do posledního centu, z tohodle se nevyvlečou tak jako ze všeho zde na zemi, lidé už si ve spojitosti s Rusy budou opakovat jen Groznyj, Aleppo, Mariupol : Tým promluvil o hrůze v mnoha podobách, kterým za dobu svého nasazení přihlížel. Pro Tyšenkovou nejhorší okamžik nastal, když z bojiště evakuovali vojáka, jemuž výbuch granátu roztrhal všechny končetiny. „Snažili jsme se ho na operačním sále přendat z nosítek na stůl, ale nevěděli jsme, jak to máme udělat. Měl nedotčený jen trup, jinak vše roztrhané. Byl při vědomí, dokonce žertoval. Chtěl telefon, aby si mohl zavolat. Našla jsem ho v jeho kapse. Stále fungoval, ale muž ho neměl čím držet,“ uvedla.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ukrajina-valka-invaze-rusko-donbas-vojaci-raneni-zraneni-zachranar-paramedik-lekar-zachrana.A220510_154301_zahranicni_dtt?zdroj=otvirak>

Pokud bych byl nějaký otrávený, vzpomenu si, že v Azovstalu neviděli už týdny slunce, nedokážu být nějak šťastný, když to vidím, včera dávali v televizi video, jak tam jedna mladá vojačka zpívá takovou nostalgickou píseň a druhý mladý voják k tomu tancuje, přitom tam to nemůže dopadnout dobře, ještě že je na onom světě spravedlnost, jinak by člověk z toho zešílel.

 

https://nazory.aktualne.cz/eseje/putinova-valka-a-dobri-rusove/r~27bd721ecd2e11ecab010cc47ab5f122/#dop_ab_variant=731070&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=731070&dop_vert_id=leg0&dop_req_id=Hi9XgZLPuDh-202205072018&dop_id=16367273

 

https://cnn.iprima.cz/komentar-sexualni-nasili-1945-proc-se-tutlaji-zlociny-rude-armady-v-ceskoslovensku-107349?

 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentování tohoto článku je vypnuto.