MILION CHVILEK... ROZKLAD MEDIÁLNÍHO PROSTORU... (přetisknuto)

Napsal Karel Funk (») 17. 12. 2018 v kategorii Aktuální informace, přečteno: 180×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

 

ImageMilí milionoví přátelé,
v úterý 18. 12. to bude sedm let, co zemřel Václav Havel. Aktualita jeho myšlenek neklesá, spíš naopak. Přečtěte si u této příležitosti některý z Havlových zásadních textů, např. MOC BEZMOCNÝCH (1978), v níž brilantně analyzoval povahu normalizační moci i možnosti bezmocných občanů situaci čelit. Pozornost si zaslouží také esej SLOVO O SLOVU (1989), která se zabývá váhou a významem slova, této zbraně nejmocnější. Bez svobodného slova a svobodných médií se demokracie neobejde.

Rozklad nezávislého mediálního prostoru se však již pomalu odehrává před našimi zraky. Kvalitní a nezávislý šéfredaktor rozhlasové stanice Vltava Petr Fischer byl vyhozen z práce na základě posudku dvou agentů StB. V roce 2018! Petr Fischer se mj. zastal investigativního novináře Janka Kroupy, který se zabýval hospodařením Agrofertu, kvůli čemuž se do Kroupy naopak pustil ředitel rozhlasu Zavoral (který mj. vystoupil v TV Barrandov v pořadu “Vlivní”). Podle Zavorala stojí za odvoláním Fischera nízká poslechovost stanice, ta přitom za Fischerova vedení naopak stoupla. Bohužel není Fischer jediný. Z Rozhlasu letos odešly desítky redaktorů. Tohle není dobré. Podporujeme proto občanskou aktivitu na podporu Petra Fischera a všech kvalitních zaměstnanců Rozhlasu, která byla svolána na středu 19/12 v 18:30 před Rozhlasem v Praze a od 13:45 před Rozhlasem v Hradci Králové, kde v ten samý čas zasedá rada Českého rozhlasu (raději odjeli z Prahy).

A konečně, 16. ledna 2019 to bude přesně 50 let od mimořádného činu Jana Palacha. Pokládáme za velice důležité připomenout veřejně jeho osobu, čin a odkaz. Pro nás všechny to může být velký impuls k odvaze a k další aktivitě. Akce se tradičně uskuteční jak v Praze, tak všude, kde bude zájem. Tak si rezervujte datum a přemýšlejte, zda se připojíte. Podrobnosti v novém roce.

Milí přátelé, děkujeme Vám za obrovskou podporu, jíž se nám od Vás v tomto roce dostalo, a přejeme Vám krásné a klidné vánoční svátky. Ať se Vám podaří načerpat sílu fyzickou, duševní i duchovní a spolu s ní také rozvahu a odvahu k vytrvalosti. Budeme to v novém roce všichni potřebovat. Pokud byste nám chtěli dát nějaký dárek, tak největší radost nám udělá 1) když získáte další podpis, 2) když pozvete své přátele na FB, ať nám dají lajk, 3) když přispějete na naši další činnost v novém roce na transparentní účet 20201117/2010. Potvrzení o darech vystavíme souhrnně za celý rok v lednu. Můžete si tak podporu demokracie odečíst z daní. A my pro Vás také něco máme. Pokud chcete naši placku či více placek, vyplňte formulář a my Vám ji rádi pošleme. ;-)

Krásné svátky Vám přeje tým Milion chvilek pro demokracii

Tento e-mail odeslal spolek Milion Chvilek, z. s. se sídlem Dvouletky 2627/15, Praha 10 - Strašnice, IČ: 06760538, zapsaný v Obchodním rejstříku vedeným Městským soudem v Praze, oddíl L, vložka 69778.

https://www.facebook.com/milionchvilek/

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentování tohoto článku je vypnuto.