Doporučené prostředí pro "rekondiční" pobyt mnohých z nás. "Zdravotní péče zdarma".

Napsal Karel Funk (») 8. 12. 2016 v kategorii Zdraví duševní a tělesné, přečteno: 530×

Kamarádka připsala: "To, co přikládám (viz níže), je opravdu šílený. A opět se to tady neví anebo se to dozví jen zvídaví a ti slepí a hluší by se zas bratříčkovali. Že by si přáli zažívat i takové podmínky v nemocnicích? Naše komunisty a vůbec ty rudé mozky, co jim tak vděčně naslouchají a  mají trvale pod kůží východní orientaci naší země, bych tam poslala ne-li na roční "stáž", tak alespoň na exkurzi. A ještě lépe - když by jim něco bylo, tak na ošetření a léčení. Třeba by je tam z něčeho skutečně vyléčili."

Je podivné, co si vzájemně mohou způsobovat lidé jednoho národa. Nevím, že by někde na Západě bylo k nalezení cosi podobného. Zdá se, že ateistický experiment zvaný komunismus zasáhl onen národ snad až ke kořenům, alespoň na dlouhou dobu. Jak kdosi řekl - Komunismus nese nejhorší plody až poté, co zanikl. Začínám rozumět tvrzení badatele S. O. Prokofjeva, že nejhorší následky tří čtvrtin století komunismu v Rusku budou jejich zemi sužovat ještě celé století, a další zbytky ještě další dvě a půl staletí. A ruská země hodlá sužovat i národy okolní.

 

Tohle bylo na internetu:

Špína, krev a výkaly. Islanďanka popsala zdravotní péči v Rusku

Hanna Rún (26), závodní tanečnice z Islandu, pobývala v ruském městě Penza, když ji pozdě v noci probudila ostrá bolest v hrudi, nechala se odvézt do nemocnice, čehož záhy litovala. Na svém blogu později popsala plesnivé nemocniční zdi, špinavá prostěradla a křičící sestry nebo pacienty ležící na podlahách, ale nejvíc ji šokovala návštěva toalet.

„Záchody byly plné moči a výkalů, umyvadlo plné krve,“ vylíčila svoji noční můru v blogovém příspěvku, později smazaném. Když jí ruští lékaři navrhli operaci, aby se ujistili, že má vnitřní orgány v pořádku, rozhodla se odejít.

Její příběh vyvolal ohlas v ruských i islandských médiích a podnítil v Moskvě žijícího britského novináře Marka Bennetse k vytvoření obsáhlé reportáže o ruském zdravotnictví, kterou publikoval deník Independent.

Bennets píše, že oficiálně mají všichni ruští občané nárok na bezplatné zdravotnictví, v praxi si ale často musejí platit drahé soukromé pojištění nebo uplácet lékaře. „Ruské státní nemocnice jsou v tragickém stavu, zvláště mimo velká města,“ cituje Bennets ruského opozičního politika a bývalého plukovníka KGB Gennadije Gudkova. „Je v nich zastaralé zařízení, nedostatek léků, lůžek i odborníků. Rodiny musejí často pacientům donášet jídlo.“

Sníží rozpočet

Zástupci Roszdravnadzoru, státní instituce dohlížející na zdravotnictví, se k tématu odmítli vyjádřit a označili ho za nepodložené obvinění. Ovšem podle agentury Bloomberg se Rusko mezi 55 rozvinutými zeměmi umístilo na posledním místě ve srovnání účinnosti zdravotní péče.

Navíc ruská vláda nedávno oznámila, že příští rok sníží rozpočet na zdravotnictví o 33 procent a podle analýzy Natalije Akindnikové, ředitelky Centra vývoje moskevské Národní výzkumné univerzity, se tak ruské investice do zdravotnictví dostanou na úroveň rozvojových asijských zemí.

 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentování tohoto článku je vypnuto.